מחלקת ילדים – המרחב החינוכי

_

המרחב החינוכי נותן שירות לתלמידים מאושפזים ולתלמידים החולים במחלות כרוניות המגיעים באופן קבוע לקבל טיפול.
הצוות החינוכי עושה את מיטבו במטרה לתת מענה מתאים לכל תלמיד בהתאם לגילו, וליכולתו ולמצבו הפיזי- רגשי.
חשוב לנו שהלמידה תתנהל באווירה נעימה נינוחה תומכת ומאפשרת לכל תלמיד לחוות חוויות של הצלחה והנאה. כדי להשיג מטרה זו, הצוות החינוכי פועל בהתאם לנהלים קבועים, ברורים ואחידים שכולם מחויבים להם, ביחד עם צוות מחויב, שותף אחראי ואכפתי, נצעיד את המרחב הייחודי שלנו קדימה להשגת מצוינות והצלחות.
המרחב החינוכי כולל כתה, לובי וחדרים. הצוות כולל : מחנכת כתה האחראית על המרחב הלימודי מבחינת ניווט כוח ההוראה, ציוד, ניהול מערכת למידה, ניהול יומן כיתה וקשר רציף עם הצוות. ומורה משלימה ומטפלת בדרמה.
תכנית לימודים : המרחב פועל על פי תכנית לימוד שנתית המתייחסת לחגים ומועדים בדתות השונות, עונות השנה, שינוים בטבע ונושאי העשרה שונים ומרכזיים שנבחרו ע"י הצוות בהלימה לדגשים של משרד החינוך.

הכישורים שלנו

אנחנו מאוד מקצועיים

_

בית החולים סנט וינסנט די פול – הצרפתי – יהיה מרכז רפואי מוביל בנצרת והסביבה במתן טיפול ושירות איכותי, מקצועי, בטיחותי, אנושי ונגיש.
בית החולים שלנו יוביל באקדמיה, הוראה ובמחקר בתחומי הרפואה השונים וידאג לגיוס והכשרת מיטב המטפלים והשירותים לתושבי נצרת והאזור.

נהלי שגרה
 • פתיחת יום :
  חצי שעה ראשונה מוקדשת להזמנת תלמידים למרחב (סבב בחדרים), חלוקת דף מידע לתלמידים חדשים, רישום הפרטים של התלמידים לפי קלסר מחלקה/(קבלת רשימת התלמידים ממזכירת המחלקה).עדכון לגבי מצב רפואי של תלמידים ( כגון : בידוד בשל מחלה מדבקת, ריתוק למיטה, אשפוז ארוך.)
 • שיעור קבוצה :
  בכל יום יתנהלו שיעורים קבוצתיים בנושא הנגזר מתכנית הלימודים.
 • שיעורים פרטניים :
  חשבון, קריאה, הבנת הנקרא, אנגלית, העשרה – יתקיימו לאורך כל היום.
 • גיל הילדים המשתתפים בפעילויות :
  המרחב החינוכי נותן מענה לילדים בגילאים 3-18.
 • נוכחות הורים בתהליך הלמידה :
  ליווי הורים הילד במהלך הלמידה יתאפשר רק בלובי או בחדר האשפוז. אין לאפשר נוכחות הורים בכתה, אלא רק לזמן הסתגלות קצר של הילד. תלמיד חדש והוריו יקבלו הסבר מפורט לגבי אופן פעילות המרחב החינוכי והאפשרויות שהוא מזמן לילד, כולל הבהרה לגבי ליווי הורים, תלמיד המתקשה להיפרד מהוריו, יוזמן לפעול עם ההורים בלובי/בחדר- משחק משותף, ספר.
 • פעוטות מתחת לגיל שלוש :
  ככלל, המרחב נותן מענה לילדים בגילאים 3-18. מתוך רצון לתת מענה לילדים צעירים יותר המורה תציע פעילות לפעוטות במשחקייה של המחלקה לפעוטות, או אפשרות להשאיל משחק מתאים לגיל הפעוט.

 

 • ציוד בכתה :
  הציוד בכתה רב ומגוון- חומרי למידה, יצירה, מחשבם, משחקי קופסא, ספרים ואנציקלופדיות. כל מורה בצוות אחראית על הציוד, שמירה על שלמותו וחיטוי לפי הוראות, הפעלת שיקול דעת לגבי שימוש בחומרים (מניעת בזבוז), החזרת הציוד למקומו בתום הפעילות. שמירה על סדר וארגון קבוע בכתה הכרחית לעשייה מיטבית באוירה טובה.
 • השאלת מחשבים :
  ניתן להציע מחשב נייד לילד המרותק למטה .

ההשאלה תתבצע באופן הבא : 

 1. ההורה ימלא טופס אחריות על המחשב, מילוי הטופס ילווה בהסבר של המורה לגבי אופן השימוש והשמירה על המחשב. יש להבהיר להורה כי המחשב באחריותו המלאה וכל נזק או אובדן יחייב אותו בתשלום מלא.
 2. משך זמן ההשאלה – גמיש ע"פ שיקול דעת המורה. ניתן להשאיל מחשב ללילה או סוף שבוע לפי שיקול דעת. חשוב להבהיר לילד ולהורי שהמחשב אמור לשרת עוד ילדים במחלקה ולכן הוא יינתן לו במידת האפשר, רצוי מאוד לעניין ולהעסיק את הילד בפעילויות אחרות בנוסף למחשב.
 • תיעוד הלמידה – ניהול יומן כתה :
  כל מורה תנהל תיעוד מפורט לגבי התנהלות יום הלימודים, לפי פורמט יומן ממוחשב, שמות התלמידים שביקרו במרחב החינוכי, הפעילויות שביצעו, נושאים שנלמדו. וכו'.
 • חומרי לימוד ויצירה:
  נגישות : כל הציוד הכיתתי מוצג ונגיש לכל הצוות של המרחב החינוכי במדפים וארונות.
 • דף מידע להורים (פלייר) :
  דף מידע להורים (פיילוט) יימסר לידי הורי תלמיד חדש, ויכיל מידע לגבי המרחב החינוכי מבחינת הפעילויות והאפשרויות שהוא מציע .
67%

מאושפזים בשנה

78%

ביקורים במיון

70%

ניתוחים בשנה

86%

ביקורים במכונים

62%

ביקורים במרפאות חוץ

הכישורים שלנו

אנחנו מאוד מקצועיים

_

בית החולים סנט וינסנט די פול – הצרפתי – יהיה מרכז רפואי מוביל בנצרת והסביבה במתן טיפול ושירות איכותי, מקצועי, בטיחותי, אנושי ונגיש.
בית החולים שלנו יוביל באקדמיה, הוראה ובמחקר בתחומי הרפואה השונים וידאג לגיוס והכשרת מיטב המטפלים והשירותים לתושבי נצרת והאזור.