דבר המנהל

_

בית חולים סנט וינסנט דה פול (בי"ח צרפתי) נוסד בשנת 1898 ע"י הנזירה "סיוני ליאון" כשליחות של מסדר הנזירות הרחמניות בארץ הקודש ומתוך כוונות של עזרה, חמלה ונתינה וזאת לפי דרכו של הקדוש סנט וינסנט.

בתחילת דרכו בשנת 1898 בית החולים פעל עם 14 מיטות, ולאורך השנים הופעל על ידי הנזירות והמתנדבים. לאורך השנים ועד היום בית החולים ממשיך לרכוש כלים וידע, על מנת להתפתח בכל התחומים האפשריים, אשר מחזקים את עקרונות השליחות שלמענה בית החולים הוקם על ידי הנזירות.

כיום בית החולים סנט וינסנט פועל כבית חולים כללי ציבורי ותחת הרגולציה של משרד הבריאות, מכיל 140 מיטות אשפוז (נשים ויולדות, ילדים (מחלקה ורפואה דחופה), פגיה, א.א.ג, עיניים, מחלקה סיעודית, מכון התפתחות הילד, חדרי ניתוח ומכון דימות ומרפאות חוץ). כמו כן מתקיימות בבית החולים תוכניות התמחות של רופאים בתחומים אלו. בית החולים מסונף לפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי בצפת (בר אילן) ומתקיימות בו תוכניות לימוד קליני של בתי ספר לסיעוד בסביבה.

על אף היותנו בית חולים קטן הקפדנו על ההצטיינות במתן שירותים איכותיים ובטיחותיים לכלל תושבי האזור ללא יוצא מהכלל. בשנת 2016 בית החולים השיג את תעודת האקרדיטציה הבינלאומית (JCI) בגאווה רבה והיחידי בנצרת. כמו כן בית החולים זוכה ברף הצטיינויות חוזרות ונשנות במודלי לאומיים לאבטחת איכות הטיפול במניעת זיהומים, איכות ובטיחות הטיפול ופגיה.

ההצלחה שלנו לא הייתה יכולה להתקיים לולא הצוות הנהדר והאוהב של כלל בית החולים העמל לילות כימים ללא הרף כדי לקיים את השליחות של הנזירות המייסדות וזאת לפי דרכו של הקדוש סנט וינסנט: חמלה ועזרה לנזקקים. אני מודה לכל הצוותים על עבודת הקודש שהם עושים וכמו כן מודה ומעריך ומוקיר את עבודתם ונתינתם של העובדים שהיוו את דורות המייסדים לאורך השנים.

בנימה אישית אני מאוד נרגש לציין שבשנת 1998 הוקמה היחידה הראשונה בחברה הערבית למחלות ריאות בילדים בניהולי, ובהמשך הצלחות והישגים רמי מעלה של מחלקת ילדים שניהלתי משנת 2008-2015. מאז כניסתי לתפקיד כמנהל כללי של בית החולים בשנת 2015, יחד עם נזירות המסדר, וצוות ההנהלה, אני ממשיך לדחוף את בית החולים לכוון הקדמה הבריאותית והחדשנות הרפואית לרווחתם ובריאותם של תושבי האזור. אנו מחויבים לשליחות ולמשימה שלשמה נוסד בית החולים, ומבטיחים לתושבי האזור המשך עשייה והתפתחות בכל הכיוונים למטרת קידום הבריאות בעיר נצרת והסביבה.

אנחנו נמשיך בכל הכוח והמרץ לקיים את חזונו של בית החולים כמרכז רפואי מוביל בנצרת במתן שרותי בריאות איכותיים,  בטיחותיים ונגישים, יחד עם הכשרת  דור העתיד של רופאים ואחיות וצוותים רפואיים.

 

בברכה,

פרופ' נאיל אליאס

מנכ"ל

פרופ' נאיל אליאס

מנהל בית החולים

_

מומחה לרפואת ילדים
מומחה לרפואת ריאות ילדים

67%

מאושפזים בשנה

78%

ביקורים במיון

70%

ניתוחים בשנה

86%

ביקורים במכונים

62%

ביקורים במרפאות חוץ

הכישורים שלנו

אנחנו מאוד מקצועיים

_

בית החולים סנט וינסנט די פול – הצרפתי – יהיה מרכז רפואי מוביל בנצרת והסביבה במתן טיפול ושירות איכותי, מקצועי, בטיחותי, אנושי ונגיש.
בית החולים שלנו יוביל באקדמיה, הוראה ובמחקר בתחומי הרפואה השונים וידאג לגיוס והכשרת מיטב המטפלים והשירותים לתושבי נצרת והאזור.